Získali jsme Evropskou jazykovou cenu LABEL 2013

Mezi roky 2005 a 2012 se Lucie Urbančíková z Lingua Ludus v pozici odborného garanta a metodika ve spolupráci s o.s. Člověk hledá člověka spolupodílela na vytváření a realizaci projektu Pod křídly. Tento projekt byl vytvořen pro děti věku 6 – 19 let žijících v sedmi dětských domovech rozmístěných po celé ČR. Jeho cílem bylo rozšířit a prohloubit znalost a komunikační dovedností dětí v anglickém jazyce. Pro projekt Pod křídly byla sestavena speciální výuková metodika, jejíž základ tkví ve hře, osobních zážitcích a terapeutických metodách.

V roce 2013 byl projekt Pod křídly oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL, která podporuje nové a výjimečné aktivity v oblasti jazykového vzdělávání, a skrze tuto cenu se snaží propagovat tyto aktivity mezi odbornou veřejností a inspirovat tak ostatní k zavádění takových aktivit do jazykové výuky.

Národní agentura pro evropské vzdělávací programy (NAEP) jako součást Domu zahraničních služeb koordinuje vzdělávací programy mezinárodní spolupráce. Cílem Evropské jazykové ceny Label je podpořit . (více na www.naep.cz)