Jazykové prší - slovesa II.

Tato verze jazykového prší je nejuniverzálnější – využití najde jak u začátečníků, kteří procvičují pouze přítomný čas prostý (I cook. – You don't cook. – Do you cook?), i u pokročilých, kteří procvičují oznamovací způsob, otázku a zápor ve všech slovesných časech, které určují přiložené karty s příslovci.

Tmavě modrá sada navazuje na sadu světle modrou a rozšiřuje tak možnost procvičování většího počtu sloves ve všech slovesných časech. Proto můžete obě modré sady sloučit a hrát se všemi modrými kartami najednou. Následně je můžete jednoduše roztřídit podle barvy zadní strany karet.

Cíl hry: Prší s jazykovými kartami se hraje stejně jako prší s kartami mariášovými - kdy se přikládají např. žaludy na žaludy nebo desítky na desítky. U této varianty se karty přikládají tak, aby karty měly buď:

  • obrázek (tj. sloveso: I drink. – I don’t drink.)
  • tvar (tj. zápor na zápor, otázka na otázku, oznamovací způsob na oznamovací způsob: I don’t drink. – I don’t eat.)

Pravidla jsou tedy velmi jednoduchá a proto je úžasné, že se jazyková složka procvičuje ihned, žádné dlouhé přemýšlení nad pravidly!

Velikou výhodou této hry je, že si hráči mohou vybrat jen ta slovesa (nebo jen ty slovesné časy), které potřebují procvičit.

Seznam sloves v sadě: take off, put on, wear, touch, pull, push, listen to, sleep, swim, dance, drive, win, buy, stand up     

Seznam zájmen: I, you, he, she, we, they

Seznam příslovcí: every day, last week, never, at the moment, tomorrow, tonight

Počet hráčů: 2 - 5 (případně 6, ale čím víc hráčů, tím je hra méně dynamická)
 

Tato karetní sada obsahuje:

  • 54 karet ve formátu A7 (7,2 x 10,5 cm) a jsou vytištěny na nekřídovém papíru o gramáži 300 gVíce zde: https://www.mamafaktura.cz/products/jazykove-prsi-slovesa-ii-i-win-we-dont-win-does-she-win/