Všechny hry vydávané Jazykovým projektem Lingua Ludus zakoupíte na

www.MAMAfaktura.cz

kde jsem pro vás vytvořila sekci nabídka pro výuku angličtiny. Každý výrobek je zde detailně vyfocen a popsán. 

Pokud budete mít chvilku, určitě nakoukněte i do dalších sekcí a prokoumejte širokou nabídku pomůcek, které jsou inspirované Montessori pedagogikou a které mohou rozšířit výuku angličtiny doma, ve školce či ve škole.

Určitě se ptáte, proč právě tento eshop prodává výrobky Lingua Ludus. Odpověď je jednoduchá.

MAMAfaktura.cz a LinguaLudus.com jsou personálně propojeny.
Jejich autorkou je Lucie Urbančíková (roz. Eiseltová). 

V rámci optmializace nákladů jsem se rozhodla provozovat jen jeden prodejní eshop. Děkuji za pochopení ;)

Pamatujete si, jak jste ve škole hráli lodě na čtverečkovaném papíru? Jak jste hráli prší s mariášovými kartami a piškvorky? Předpokládám, že ano. A teď si představte, že stále hrajete tyto napříč generacemi oblíbené hry a ještě navíc procvičujete angličtinu – gramatiku, slovní zásobu, schopnost vyjádřit se celou větou. Nedovedete si to představit? 

Na těchto stránkách se podívejte na fotografie jednotlivých her (při najetí myší na obrázek se Vám zobrazí název hry). Detailní informace o všech autorských jazykovýc hrách nalezete zde. Prostudujte tyto webové stránky a uvidíte, jak si děti i dospělí mohou velmi zábavným a efektivním způsobem procvičit a upevnit své znalosti angličtiny. U všech her existuje spousta variant jak pravidla upravit tak, aby spolu mohli hrát hráči s různými úrovněmi znalosti angličtiny a hra byla tak přínosná pro všechny.

Hry jazykové prší existují v současné době v 7 různých variantách. Každá varianta procvičuje jiný gramatický jev. Pro větší přehlednost má každá sada jinak barevný obal, který koresponduje s barvou zadní strany dané karetní sady. Takže pokud by se vám karty náhodou pomíchaly nebo byste záměrně kombinovali různé sady dohromady, stačí je po hře otočit zadní stranou vzhůru a snadno je roztřídíte.

 Pro lepší předvedení hry jazykové prší jsem sestavila krátkou webovou prezentaci, která názorně představuje princip této hry. V budoucnu bude mít tuto prezentaci každá karetní sada. Nyní je vám k dispozici prezentaci pro světle modrou sadu, tj. Slovesné tvary I. (Pozn. Klikněte na odkaz. Po načtení stránky pro spuštění prezentace klikněte na šipku v pravém dolním rohu.)

Jazykové lodě vycházejí z principu hry lodě, která je známa snad všem. Tím, že princip hry hráči většinou znají, pravidla této jazykové varianty velmi rychle pochopí, a proto téměř ihned začnou s aktivním procvičováním angličtiny. Dalším bonusem této hry její i forma – je ekologická a ekonomická. Nepíše se na papír, ale na průhledné fólie pomocí fixů na bílé tabule. Po skončení hry se záznam hry jednoduše setře papírovým kapesníkem a může se pokračovat v další hře. Herní sada vždy obsahuje 2 sešity s totožnými herními plány (v každém sešitu 35 různých herních plánů), 2 průhledné fólie, 2 stíratelné fixy, průhlednou obálku na druk.

  • Jazykové lodě I. procvičují uzavřené otázky a odpovědi s následujícími slovesy v přítomném čase prostém:  Is …? / Are…? Can? Has … got? / Have … got?  Do …? / Does …?
  • Jazykové lodě II. procvičují uzavřené otázky a odpovědi v následujících slovesných časech: přítomném prostém, přítomném průběhovém, minulém prostém, předpřítomném a čase budoucím.

Jazykové puzzle vycházejí z principu klasické hry puzzle. Jediným rozdílem je, že v případě jazykových puzzlí se k sobě přiřazují slova, která jsou spolu v předem určeném vztahu (opaky, synonyma, atd.). Tím, že princip hry puzzle je znám všem, pravidla hry hráči velmi rychle pochopí, a proto téměř ihned začnou angličtinu procvičovat.

Nabídka stolních kalendářů pro angličtináře

V období let 2013 až 2017 jsem napsala 4 stolní kalendáře pro angličtináře, které vyučujícím přinášely jednoduché a krátké aktivity pro zpestření pravidelné výuky angličtiny na prvním i druhém stupni ZŠ. V současné době připravuji doplněná a přepracovaná vydání těchto kalendářů ve formě nadčasových publikací. O jejich vydání budu včas informovat ;)

Témata kalendářů byla následující: 

  • Angličtina hravě a zajímavě (součástí kalendáře byl látkový sáček s dřevěnými žetony s tázacími zájmeny)
  • Sight words & Great Britain (součástí kalendáře bylo CD s podklady k tisku - např. pracovní listy ve formátu PDF , PC prezentace
  • Conversation & Grammar through conversation (součástí kalendáře bylo CD s pracovními listy ve formátu PDF)
  • English conversation through photos (součástí kalendáře bylo CD se 222 fotografiemi pr interaktivní tabule a tisk)