 HerSEM I. - Herní seminář prožitkových aktivit pro výuku cizích objednací kód: AK-11-025
Cíl vzdělávací akce:
Poskytnout vyučujícím nové způsoby „jak“ jinak vyučovat cizí jazyky.
Naučit pedagogy nové postupy a dovednosti, které budou moci používat a využívat i mimo rámec tohoto semináře.
Podrobný přehled témat výuky (obsah):
Úvod
- jaké to je učit se cizí jazyk? (vlastní prožitek)
- popis a charakteristika dobře vedené hodiny jazykové výuky
Uvádění prožitkových aktivit v cizí výuce
- motivace
- zadání pravidel aktivity
- řešení zadaného problému / průběh aktivity
- zakončení aktivity
- monitorování práce žáků
- dávání zpětné vazby
-- od učitele k žákovi / od žáka k žáku/ od žáka k učiteli
Způsob sestavování a vytváření nových aktivit dle potřeb výuky a dětí
- základní principy a postupy
-- vymýšlení aktivit na základě požadovaného tématu
-- vymýšlení aktivit na základě využití pomůcek
-- vymýšlení aktivit na základě potřeb dětí
• jaké aktivity mají rády
• jaké jsou jejich zájmy a jak přidat cizí jazyk k těmto zájmům
Typy aktivit, které jsou pro danou věkovou skupinu využitelné (forma praktických ukázek a vyzkoušení si daných aktivit)
- pohybové aktivity
- aktivity spojené s výtvarnou výchovou
- aktivity venku
- aktivity s hudbou
- aktivity s obrázkovými kartami
- aktivity s dalším materiálem a pomůckami
Praktická aplikace přednášené látky (forma vyhodnocení nově získaných znalostí z kurzu)
- vymyslet jednu aktivitu vhodnou pro skupinu předškoláků
- sepsat „patero“ vlastních „zlatých“ pravidel výuky cizích jazyků v oblasti charakteristiky aktivit ve výuce
Cílové skupiny pedagogů:
Pedagogové v MŠ i začínající pedagogové, kteří se zabývají výukou cizích jazyků
Hodinová dotace:
2,5 vyučovací hodiny (tj. 115 minut)
Cena za 1 účastníka (min. počet účastníků 6): 385 Kč
|